Všechno, co hledáte, najdete na MeziStromy.cz

Vzdělávací portál o lese, dřevě, přírodě. Informace z důvěryhodných zdrojů, kterým můžete věřit.

Modifikace dřeva

Jaké jsou způsoby modifikace dřeva? Která z modifikací nejlépe pomáhá ke zlepšení vlastností výrobků ze dřeva? Jakým způsobem se vyrábí ohýbací dřevo? Odpovědi se dočtete v článku. 

Sušení dřeva – část 2/2

Znáte způsoby sušení řeziva? Kde a jak se provádí umělé sušení? Věděli jste, že voda chemicky vázaná je součástí chemických sloučenin a není ji možné odstranit sušením, pouze spálením? Co se děje ve dřevě při sušení a jaké existují výsušné vady? Přečtěte si v našem článku.

Ochrana dřeva

Podobně jako jiné přírodní materiály je i dřevo náchylné na poškození vnějšími vlivy. Dřevo může být poškozováno deštěm, požárem, ale...

Dřevozpracující průmysl v ČR

Jak je to se zásobami dřeva v lesích ČR? Kolik lidí v ČR je zaměstnáno v tomto odvětví? Jak je to se zásobami dřeva v lesích ČR? Kolik lidí v ČR je zaměstnáno v tomto odvětví? Přečtěte si náš článek na téma Dřevozpracující průmysl.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací

Deprecated: Non-static method mod_popupHelper::checkAvailability() should not be called statically in /www/doc/www.mezistromy.cz/www/modules/mod_popup/mod_popup.php on line 9