Lesnicko-dřevařský vzdělávací portál

Všechno, co hledáte, najdete na MeziStromy.cz

Vzdělávací portál o lese, dřevě, přírodě. Informace z důvěryhodných zdrojů, kterým můžete věřit.

Nanotechnologie a dřevo

Jak pomáhají nanotechnologie řešit problémy se zachováním vlastností a celkovou životností dřeva? Více o využití nanotechnologie v případě ochrany dřeva a zlepšení jeho přirozených vlastností se dozvíte v našem článku.

Dřevo jako zdroj energie

Víte, že biomasa je nejčastěji využívaným zdrojem energie organického původu? Kde se často využívá palivové dřevo? Je štěpka odpad? Přečtěte si náš článek, ve kterém se věnujeme dřevu jako zdroji energie.

Využití dřeva napříč odvětvími

Ze dřeva se nevyrábí jen nábytek a hudební nástroje. Využití dřeva je pro své vlastnosti populární v různých odvětvích. Slyšeli jste o využití dřeva např. pro výrobu průhledných materiálů připomínajících sklo či dřevěných látek? O tom, proč je dřevo tak široce využíváno, se dozvíte v našem článku.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací