Lesnicko-dřevařský vzdělávací portál

Všechno, co hledáte, najdete na MeziStromy.cz

Vzdělávací portál o lese, dřevě, přírodě. Informace z důvěryhodných zdrojů, kterým můžete věřit.

Pět největších mýtů o dřevostavbách

Proč se nebát, že dřevostavba shoří, a čím Marie Terezie mohla způsobit strach z požáru dřevěných domů? Jakého stáří je nejstarší dochovaná dřevostavba? Jak je možné, že stavěním dřevěných domů chráníme životní prostředí? Odpovědi se dočtete v článku.

Staveništní a panelová výroba dřevostaveb

Jak se postupuje při paneláži? Proč není vhodné volit panelovou montáž na těžko přístupném pozemku? V čem tkví výhody a nevýhody panelové výstavby oproti staveništní výstavbě? Odpovědi se dočtete v článku.

Veřejné budovy ze dřeva v ČR

Víte, jestli se podíl dřevostaveb na celkovém počtu realizovaných domů v ČR zvyšuje, nebo snižuje? Jak vysoké mohou být veřejné budovy ze dřeva v ČR? Jaké typy dřevostaveb je u nás možné najít? Odpovědi se dočtete v článku.

Typy a rozdělení dřevostaveb

Kde vznikly rámové dřevostavby? Čím se vyznačuje kostra skeletových dřevostaveb? Jaké druhy staveb patří mezi masivní dřevostavby? Odpovědi se dočtete v článku.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací